Wpływ pracy siedzącej na ból kręgosłupa

Wpływ pracy siedzącej na ból pleców

Jeżeli jesteś pracownikiem biurowym, korporacyjnym, siedzisz dużo przed komputerem, prowadzisz siedzący tryb życia i dopadł Cię ból pleców – to to jest tekst dla Ciebie.

Pracownicy biurowi poprzez siedzący tryb pracy są szczególnie narażeni na przeciążenia i dolegliwości bólowe kręgosłupa. Tak naprawdę jest to grupa ludzi, która siedzi prawie cały dzień, rano jadzie do pracy siedząc, w pracy siedzi 8-10 godzin, wraca zmęczona do domu i siada przed telewizorem lub komputerem. Większość z nich ma problem z kręgosłupem, bólem pleców, rwą kulszową, drętwieniem rąk, dyskopatiami a to wymaga rehabilitacji i wprowadzenia zmian, ponieważ jeżeli tego się nie zrobi to problem stanie się co raz większy. Pamiętajmy, że kręgosłup nie boli od razu na to trzeba sobie długo i ciężko zapracować, to taka swoista nagroda za nasze zaniedbania. Poprzez pracę siedzącą najbardziej narażony jest odcinek szyjny, lędźwiowy i miednica, jednakże to nie wszystko, praca w zgięciu powoduje wzrost ciśnienia śródbrzusznego co przekłada się na problemy z narządami wewnętrznymi, i również na kręgosłup. Przez pracę siedzącą możesz mieć problem z żołądkiem, problemy z jelitami, mieć niby ból jajników i podbrzusza wtedy biegniesz do ginekologa a tu nic, a tak naprawdę to spięcie mięśni. Nie wspomnę o spiętej przeponie, złym oddychaniu, zamknięciu klatki piersiowej.

Jak zadbać o bolący kręgosłup? Co zrobić, aby nie bolały mnie plecy? Jakie terapie na ból pleców?

Dla pracownika biurowego niezwykle istotne jest zadbanie o higienę kręgosłupa, o profilaktykę. Jeżeli boli Cię głowa (ból podobny do migreny), masz problemy ze snem, drętwieją Ci ręce masz problem ze skręceniem głowy, boli cię kręgosłup, masz sztywne bolące plecy, pojawia się napięciowy ból głowy tzn., że to już zdecydowanie czas na przyjście do nas na fizjoterapię i na zabiegi, aby sobie pomóc. Terapia, którą proponuje Holistic Approach rehabilitacja, masaż, fizjoterapia, trening (oczywiście po wywiadzie i badaniu) to terapia manualna, terapia tkanek głębokich, terapia wisceralna, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, masaż leczniczy, kinezyterapia, ale także wzmacnianie mięśni, ćwiczenia, rozciąganie, nauka autoterapii, stretching. 

Pamiętaj, że nasze terapie są bardzo pomocne i przynoszą świetne efekty, ale bez współpracy z nami problem nie zniknie. Istotne jest, aby o kręgosłup dbać również w domu. Codziennie ćwiczyć nie długo, ale chociaż trochę, rozciągać się, odpowiednio oddychać, umiejętnie podnosić ciężary. Czynności życia codziennego jak wstawanie z łóżka, mycie, ustawienie fotela w samochodzie, dobór materaca w łóżku, to wszystko składa się na higienę kręgosłupa. Poprzez zmianę prostych czynności, nawykowych, możesz znacznie poprawić jakość swojego życia ograniczyć lub pozbyć się bólu i tego wszystkiego też chcemy Cię nauczyć, ponieważ w życiu codziennym zazwyczaj nie zwracamy na to uwagi. Często po terapii słyszymy od pacjentów- ale to przecież takie proste.

Jak złagodzić ból kręgosłupa lub pozbyć się go na stałe?

Wpływ pracy siedzącej na ból pleców
Jak zachować prawidłową pozycje podczas siedzącej pracy przy komputerze

Naszym zadaniem, w czasie terapii jest rozluźnić twoje mięśnie, ale również popracować nad prawidłową postawą, dobrać ćwiczenia wzmacniające core czyli mięśnie stabilizujące, popracować z twoimi mięśniami głębokimi. Postaramy się również popracować w tematyce diety, zasad żywienia, odpowiedniej ilości picia, ponieważ te czynniki wpływają na wzrost masy ciała co przekłada się na obciążenie stawów, kręgosłupa, czyli na jego ból. Jak wykonamy całą tą pracę mamy dużą szansę na poprawę twojego samopoczucia, usunięcie bólu kręgosłupa.

Obsługa fizjoterapeutyczna firm – Program zdrowy pracownik. 

Fizjoterapia dla firm – to oferta, która jest dedykowana firmom, które chcą zapewnić swoim pracownikom dobre warunki pracy, troszczą się o ich zdrowie, zależy im na równowadze pomiędzy życiem osobistym a pracą. Nasi fizjoterapeuci przyjadą do waszej firmy sprawdzą stanowiska pracy i przeszkolą pracowników z ergonomii pracy, zajmą się warsztatami antystresowymi i relaksacji oraz profilaktyką zdrowia. Pokażą, jak wykonywać ćwiczenia i rozciąganie, które w czasie pracy można zastosować i szybko się zregenerować. Co istotne w ramach naszej obsługi będziecie mogli również skorzystać z ćwiczeń grupowych, zajęć rozciągających, a także masażu biurowego, gdzie każdy z pracowników będzie mógł zapisać się na 15 min masaż zmniejszający napięcie mięśni, rozluźniający obręcz barkową, ręce, głowę. Masaż biurowy to chwila odpoczynku dla pracownika, który doskonale wpływa na jego samopoczucie, przez co pracownik staje się wydajniejszy, bardziej skupiony na pracy, jest on stworzony dla pracownika który wykonuje pracę siedzącą, przy komputerze i przez to narażony jest na różne dolegliwości bólowe kręgosłupa. Ponieważ podchodzimy do rehabilitacji holistycznie, więc dbamy o duszę, emocje i ciało naszych pacjentów. Dlatego aby ich kondycja psychofizyczna była doskonała współpracujemy z psychologiem, dietetykiem, trenerem personalnym, psychiatrą.

Jakie korzyści przynosi masaż biurowy dla pracodawcy?

– zwiększenie zaangażowania i efektywności

– obniżenie kosztów związanych z L4 

– zmniejszenie rotacji pracowników

– zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy poprzez dbanie o zdrowie pracowników

Jakie korzyści przynosi masaż biurowy dla pracownika?

– ograniczenie lub usunięcie bólu kręgosłupa, pleców

– usunięcie bólu głowy, drętwienia rąk

– poprawa psychofizycznej kondycji

– przeciwdziałanie urazom, kontuzjom

– zapobieganie chorobom kręgosłupa, zwyrodnieniom, dyskopatii

Jeżeli czytasz o naszym programie a w twojej firmie nas nie ma to śmiało możesz podpowiedzieć w HR, żeby zainteresowali się naszą ofertą. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Może Cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *