Rehabilitacja neurologiczna Gdańsk z dojazdem, rehabilitacja bez skierowania, bez kolejki, bez limitu
|

Czym jest rehabilitacja neurologiczna?

Rehabilitacja neurologiczna wspiera pacjentów z różnymi dolegliwościami. Powinna być rozpoczęta natychmiast po wystąpieniu objawów, problemów neurologicznych. Jej rolą jest przywrócenie sprawności, funkcjonalności, pozbycie się bólu, powrót do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, dobrego samopoczucia. Dla nas jako rehabilitantów w rehabilitacji neurologicznej ważne są objawy, które zazwyczaj pacjenci początkowo ignorują szumy w uszach, drętwienie rąk, zaburzenia czucia, zmniejszona siła mięśniowa, powłóczenie nogą, częste wywracanie się lub potykanie, opadająca stopa, to objawy, które powinny natychmiast kierować pacjenta do nas. Przeprowadzimy diagnostykę, jak będzie potrzeba skierujemy pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, podpowiemy, gdzie zrobić badania, usuniemy ból, ale przede wszystkim poszukamy przyczyny, nie ograniczymy się tylko do dania leków i wypisania skierowania na operację. 

Rehabilitacja neurologiczna Gdańsk z dojazdem, rehabilitacja bez skierowania, bez kolejki, bez limitu
Rehabilitacja neurologiczna jest niezbędna przy porażeniach, stwardnieniu rozsianym SM i innych chorobach neurologicznych

Kiedy rozpocząć rehabilitację neurologiczną?  Wskazania do rehabilitacji neurologicznej.

Rehabilitacja neurologiczna jest niezbędna przy porażeniach, stwardnieniu rozsianym SM, stwardnieniu zanikowym bocznym, chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera, urazach czaszkowo-mózgowych, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, po udarze mózgu, operacji dyskopatii, operacjach kręgosłupa, rwie kulszowej, pracujemy z pacjentami ze spastycznością. Prowadzimy kompleksowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej, które ma celu przywrócenie maksymalnej sprawności fizycznej, oraz udziału w życiu codziennym. Zajmujemy się wszystkimi pacjentami, nawet tymi „nierokującymi” jak to mówią lekarze, ponieważ z naszego doświadczenia ci nierokujący potrafią niejednokrotnie zaskoczyć postępami rehabilitacji. Należy pamiętać, że utrzymanie sprawności na tym samym poziomie również jest sukcesem w terapii.

Jakie są stosowane metody w rehabilitacji neurologicznej?

We wszystkich schorzeniach neurologicznych rehabilitacja neurologiczna szczególnie wczesna daje doskonale efekty. Istotne w niej są ćwiczenia fizyczne, metody kinezyterapeutyczne, masaże, terapia manualna, metody relaksacyjne, ale również modyfikacja nawyków czy nauka pozbywania się barier architektonicznych. Bardzo ważna jest atmosfera w jakiej odbywają się zabiegi na co bardzo kładziemy nacisk, empatia, szacunek dla pacjenta oraz zrozumienie jego potrzeb jest naszym priorytetem.  

Prowadzimy rehabilitację neurologiczną w domu pacjenta, rehabilitację w formie wizyty domowej, jest to oferta rehabilitacji dla pacjenta leżącego lub takiego który nie może do nas dojechać. 

Dla pacjentów wymagających dużej ilości wizyt mamy w ofercie pakiety rehabilitacyjne które są korzystniejsze cenowo.

Specjalizujemy się w leczeniu kręgosłupa, bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, dyskopatiach, wypadającym dysku. Mamy bardzo duże doświadczenie w rehabilitacji po udarze mózgu.

Operacja kręgosłupa to ostateczność. Leczenie przez rehabilitację to możliwość uniknięcia operacji.

Może Cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *