|

Co to jest rehabilitacja ortopedyczna i sportowa?

W naszym gabinecie Holistic Approach – masażu leczniczego, sportowego, rehabilitacji, fizjoterapii i treningu wykonujemy profesjonalne i skuteczne zabiegi pomagające naszym pacjentom w problemach kręgosłupa i narządu ruchu. Rehabilitacja ortopedyczna, czyli przede wszystkim rehabilitacja sportowców lub osób aktywnie uprawiających sport, zajmuje się poprawą, naprawą funkcjonalności aparatu ruchu w obrębie układu kostnego, stawowego, mięśniowego, kręgosłupa. Kontuzje sportowe, złamania, skręcenia to częste przypadki z którymi się spotykamy. Osoby, które amatorsko uprawiają sport, biegają, jeżdżą na rowerze, są narażone na urazy kończyn i kręgosłupa. Nasze działania mają na celu przywrócenie pełnej lub maksymalnej sprawności tym pacjentom. Dzięki poprawie sprawności ruchowej, umożliwiamy powrót do codziennej aktywności, uprawiana sportu, umożliwiamy powrót do normalnego życia. W naszym gabinecie pacjent spotyka się z kompleksową opieką.

Rehabilitacja ortopedyczna to głownie rehabilitacja osób aktywnie uprawiających sport.
Rehabilitacja ortopedyczna to głownie rehabilitacja osób aktywnie uprawiających sport.

Jakie zabiegi są wykonywane podczas rehabilitacji ortopedycznej?

Bardzo dobre efekty w rehabilitacji ortopedycznej przynosi terapia manualna, masaż, praca z powięzią, masaż tkanek miękkich, kinesiotapingu, ćwiczenia indywidualne dobrane przez specjalistę dla każdego przypadku. Ważny jest również trening rehabilitacyjny który uzupełnia zabiegi manualne. 

Czy rehabilitacja ortopedyczna powinna być stosowana tylko w przypadku urazu?

W ramach rehabilitacji ortopedycznej wykonujemy również rehabilitację przed i pooperacyjną. Pomagamy pacjentom przygotować się do operacji, wzmocnić mięśnie, poprawić sprawność, poprawić zakresy ruchu. Wszystkie, te działania pomagają łagodniej przejść zabieg, ale również przyspieszają rehabilitację po zabiegu.

Czy rehabilitacja zachowawcza ma sens?

W naszym gabinecie oferujemy również rehabilitację zachowawczą, czyli profilaktyką przeciwurazową, jest to oferta skierowana do czynnych sportowców, osób codziennie uprawiających sport, biegaczy, maratończyków, triathlonistów, tancerzy. Podstawą zapobiegania urazom jest profilaktyka, dobra rozgrzewka, rozciąganie, trening stabilizacyjny, trening medyczny i prawidłowo przygotowane plany treningowe. Wszystkie te zabiegi oferujemy naszym klientom.

Jakie są wskazania do rehabilitacji ortopedycznej?

Na rehabilitację ortopedyczną i rehabilitację sportową zapraszamy wszystkie osoby, które miały:

– urazy sportowe skręcenia, złamania, zwichnięcia

– urazy narządu ruchu (stawy, kości, mięśnie, kręgosłup)

– przeciążenia sportowe

– dysfunkcje układu ruchu,

– ból kręgosłupa, rwę kulszową, rwę barkowa, zamrożony bark

– stany po rekonstrukcji więzadeł ACL, PCL, artroskopii

– po endoprotezie stawu biodrowego, problemy ze stawem biodrowym

– po złamaniach, skręceniach

– dysfunkcje stożka rotatorów, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, cieśń nadgarstka, ból barku

wypadki komunikacyjne

Może Cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *