Kontuzje w sporcie

Jak szybko wrócić do zdrowia po wypadku samochodowym lub komunikacyjnym?

W obecnych czasach wypadki komunikacyjne to nie tylko wypadki samochodowe, które są najcięższymi wypadkami, powodującymi najpoważniejsze urazy a nawet śmierć, ale również wypadki rowerowe, motocyklowe, wypadki osób używających hulajnogi, rolki i te z udziałem pieszych.

Jak wygląda rehabilitacja po wypadku komunikacyjnym?

Wypadek komunikacyjny ma duży wpływ na nasze późniejsze życie, powoduje cierpienie fizyczne i psychiczne a nawet traumę, depresję, PTSD zespół stresu pourazowego. Profesjonalna rehabilitacja po wypadku komunikacyjnym obejmuje fizjoterapię i pomoc psychologiczną, obie te terapie potrzebne są do powrotu do zdrowia, szczególnie po ciężkim wypadku, gdzie dochodzi do poważnych uszkodzeń, gdzie młoda zdrowa osoba siada na wózek inwalidzki, ma niedowład nóg, rąk i nagle burzy jej się cały świat. Niejednokrotnie potrzebna jest praca całego zespołu współpracującego ze sobą neurologa, logopedy, psychologa, fizjoterapeuty, aby doprowadzić pacjenta do zdrowia. Rehabilitacja często zaczyna się w szpitalu, natomiast po wypisaniu należy natychmiast rozpocząć rehabilitację w domu. Trzeba rozpocząć długotrwałą walkę o siebie, o własną niezależność i mobilność. Ważne, aby do procesu rehabilitacji włączyła się rodzina, która dodatkowo będzie motywować do walki. Należy pamiętać, że początkowo może być nie widać efektów terapii, ale powinno pracować się dalej, ponieważ regularne pobudzanie struktur doprowadzi do odzyskania funkcji, władzy w rękach, nogach, będzie przeciwdziałało zanikowi mięśni, nie wszystko przychodzi od razu, wymaga to czasu i wysiłku. 

Jakie są najczęstsze urazy po wypadku komunikacyjnym?

Urazy powstałe w wypadku komunikacyjnym to urazy głowy, urazy mózgu, kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, piersiowego, urazy odcinka szyjnego WHIPLASH, złamania miednicy.
W obecnych czasach wypadki komunikacyjne to nie tylko wypadki samochodowe ale również wypadki rowerowe.

Najczęstsze urazy powstałe w wyniku wypadków to urazy głowy, urazy mózgu, kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, piersiowego, urazy odcinka szyjnego WHIPLASH, złamania miednicy, nóg, rąk, urazy barku, niedowłady, uszkodzenie mięśni, dysków, wiązadeł, najlżejsze to skręcenia. Należy pamiętać, że niektóre objawy powypadkowe mogą się pojawić po jakimś czasie np. ból głowy, ból brzucha, ból pleców, omdlenia, mdłości- pamiętaj to ważne, jeżeli miałeś wypadek i te objawy się pojawiają po jakimś czasie koniecznie skonsultuj je z lekarzem nie ignoruj tego. Długość rehabilitacji po wypadkach zależy od stopnia uszkodzeń, który doznał pacjent, jeżeli są to uszkodzenia poważne rehabilitacja może być długa, nawet kilkuletnia, dlatego też wsparcie psychologa, aby nowa trudna sytuacja życiowa nie doprowadziła do ciężkiej depresji jest nieodzowna. Zły stan psychiczny pacjenta może znacznie wydłużyć i ograniczyć powrót do sprawności.

Jakie zabiegi przyspieszą powrót do zdrowia po wypadku komunikacyjnym? 

W momencie, kiedy możesz rozpocząć już rehabilitację – Holistic Approach- rehabilitacja, masaż, fizjoterapia, trening – zapewni ci fachową pomoc, która przyspieszy twój powrót do zdrowia. Stosujemy zintegrowaną terapię ortopedyczną i neurologiczną. Staramy się działać przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, będziemy mobilizować blizny po operacjach, pracować z powięzią, odbudowywać sprawność i siłę mięśniową, zadbamy o twoją koordynację ruchów poprzez działanie na wielu płaszczyznach. Podczas naszych spotkań będziemy stosować terapię manualną która zmniejszy ból, masaże, kinezyterapię, ćwiczenia indywidualne, drenaż limfatyczny, terapię funkcjonalną.

Rehabilitacja z Holistic Approach- rehabilitacja, masaż, fizjoterapia, trening

Jesteś po wypadku, chcesz szybko wrócić do zdrowia, serdecznie zapraszamy cię na nasze zabiegi firma Holistic Approach – rehabilitacja, masaż, fizjoterapia, trening – zapewni ci fachową rehabilitację w miłej atmosferze. Pracujemy w gabinecie, ale również dojeżdżamy do domu pacjenta. Rehabilitacja domowa to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów leżących lub w stanie, w którym mają problem z poruszaniem się, pozwala na rehabilitację tym którzy mieliby problem z dojazdem do nas.Zajmujemy się również pacjentami w stanach ciężkich nawet w szpitalu, za zgodą lekarza prowadzącego możemy dojechać do pacjenta do szpitala, aby jak najszybciej rozpocząć rehabilitację którą później będziemy kontynuować w

Może Cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *